Bulaşık Makinesi Doğal Olarak Nasıl Temizlenir ?


Kalabalık ailelerin çoktur işi..bulaşığı ve çamaşırı özellikle asla bitmez..tam sepet boşaldı tezgah hafifledi derken bir bakmışsın kısa bir süre sonra yine bir bardak ile bir tabak yerini almış maya vazifesini görür gibi beraberinde daha çok bulaşık getirmeye yetiyor..
Bilirsiniz,bir bardak ile başlar her şey :)


Maya gibi..bardak tezgaha kondu mu arkası gelir..günlük olarak iki kez çalıştırılan makinemin elbette temizliğe daha çok ihtiyacı var..makinenin gittikçe ağırlaşan bir ağız kokusu olur ya hani,o kokuyu alır almaz makineyi bakıma alıyorum.


Sağ kolum bulaşık makinem ise sol kolum çamaşır makinemdir..çamaşır makinem özel bir bakıma gerek duymuyor ama bulaşık makinesi bir süre kullandıktan sonra yemek artıklarından kaynaklanan bir koku meydana gelebiliyor..bu koku tabii ki tabaklara özellikle de bardaklara sinebiliyor..temizliğini genelde bulaşık makinesi temizliğini limon ve sirke ile yapıyorum..Evvela içinden kolayca çıkartılabilen filtre,su püskürtme aparatını çıkartıp yıkıyorum sabunlu su ile..Sonra parlatıcı gözüne sirke koyarak bir kaç dilim limon keserek makineyi kısa veya uzun programda fark etmez boş olarak çalıştırıyorum..
Sonuçtan her seferinde çok memnunum..bir çok kimyasal içeren temizleme ürünleri olmadan da bu şekilde makine mis gibi temiz olabiliyor..makinenin bir bölümünde çoğu zaman çatal bıçak sepetine limon dilimleri ekleyerek güzel kokmasını sağlıyorum..

Ev hanımlığı ve annelik yıllarım bu şekilde bu tür uğraşlar eşliğinde yol alıyor gördüğünüz üzere..ne bilimsel düşünebiliyoruz ne de daha kültürel olabiliyoruz belki bu dönemde ama çok önemli olan aileyi temiz tutuyoruz,koruyoruz,gelecek nesli yetiştiriyoruz Allah'ın izni ve yardımıyla inşallah.

Bulaşık makinemi bu şekilde temizliyorum..daha tavsiye eklemek veya farklı yönletmleri olan varsa lütfen ekleyin..

Sevgiler.


Gözlerinden Öper
Gözlerinden Öper

Her güzelliğe koşar adım gözlerim sanki bir şeyde güzellik bulamazsam çirkinliği tasdiklemiş gibi bir duyguya kapılıyorum ve bu duyguyu hiç sevmiyorum..

2 yorum:

  1. Limon ve sirke temizlik konusunda oldukça başarılı.Faydalı paylaşımınız için teşekkür ederim.:)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Kesinlikle öyle özellikle sirke şahane bir yardımcı.

      Sil