Mutfağımın Penceresinde Sardunya ÇiçekleriMutfak penceremde duran pembe sardunyalarımın güzelliği o pencerenin silinmesiyle ortaya çıktı sanırsın..
Mutfak parladı,ışık doldu,sardunyalar da pembelikleriyle bir anda gözleri üzerine çekti.
Bir pencere sildim hayatım değişti de diyebilirim buna..mutfağa her girişimde tam karşımda,pencerenin önünde perdenin arkasında pembe sardunyalarım..

Sardunyalar!..


Çoşkularıyla ve en tatlı en samimi güzellikleriyle mütevazi duruşlarıyla hayatımın bir parçası,hayatımda hep var olan çiçek.
Çocukluğumda kadınların birbirinden istedikleri çiçek.
Mutfak pencerelerini salondaki pencereleri,balkonalrı,peynir kutularını,yoğurt kaselerini dolduran çiçek..

-Bundan bir dal koparıver de ben de ekeyim.
-Bu renk ne kadar da güzelmiş gövdesinde yavru var mı bi bakıver,diyenlerin süs çiçeği..


Öyle de uysal ve uyumludur ki mübarek..her evde her saksıda her ülkede her ortamda hayata tutunur ve çiçeklenir..

Sardunyalar,gözlerimizden öper...
Gözlerinden Öper
Gözlerinden Öper

Her güzelliğe koşar adım gözlerim sanki bir şeyde güzellik bulamazsam çirkinliği tasdiklemiş gibi bir duyguya kapılıyorum ve bu duyguyu hiç sevmiyorum..

21 yorum:

 1. Mutfağın havasını, evin havasını, insanın havasını ve doğasını değiştiren tek canlılar💕

  YanıtlaSil
 2. Sardunyaları çok severim.Annemde de bir çok renkleri bulunur.Dayanıklı ve güzeller.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle arkadaşım çok dayanıklı bir çiçektir.

   Sil
 3. heeeey merhabaaaa aramızaaa hoşgeldiiiin :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Deep sana ayrıca mail atacağım ben Değmesin Yağlı Boya bu blogumu duyurmuştum ya senden kaçmaz bunlar nasıl kaçtı gözünden arkadaşım😉 yine de hoş buldum bu yeni sayfa yeni hayat💕

   Sil
 4. ben de çok severim sardunyaları rahmetli babaannem gelir aklıma hep sardunyaları gördüğümde...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili babannemin de sevdiği çiçektir ha bir de fesleğen💕

   Sil
 5. Büyün evlerin pencerelerinin önünde, bütün balkonlarda olsun istediğim çiçek. Bir sapını kopartırsın hiç nazlanmaz, köklenir, renk renk çiçeklerini her daim verir. Kışın üzerine battaniye örterim donmasın diye :)

  Bu arada bendeki sürprizini gördün mü?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Handan!💕
   Okudum daha yeni gördüm sen söylemesen haberim olmayacaktı misafir geldi bir hafta tam takip edemedim Boyayı da silince tamamen dağıldım.
   Sürprizin güzel sen güzel hediyeler güzel mail bekliyorum senden💕💃💃🏌

   Sil
 6. Sardunyaları çok severim görünce mutlu oldum, çok güzeller.. :)

  YanıtlaSil
 7. heeey baksanaa, mail adresim şeyde var bak, web sitemde işte, thedeeptone.com var ya, bak blogumda sağda var ya site, face filan, orda var mail adresim, sitemde yani, iletişim. ama mail atarsan söyle bana burdan blogdan, çünkü maili göremeyebilirim yani, yazarsan görerim hemen. ama bak burdan yaz bana daha kolay. blogdan yazışmak daha kolay yaa. ama mail de atabilirsin tabiki de.

  YanıtlaSil
 8. yeni blog açcağını sölemiştin ivit. ama ismini unutmuşum demek ki yeni blogun. değmesin yağlı boyayı toptan kapattın ha. ya blogçular mı üzdü ki. yoksa başka özel bişi mi oldu. neyse ya sen üzülme ki. bu blogun olsun. peki baksana, sen blogçulara yardım etcen mi yine hani tasarımda filan yani. birileri isteyince göndercem mi sana :) yani gizli misin, yoksa eski arkadaşlarımıza söledin mi yani, sen olduğunu. yoksa bu bloguna gönderirim de değmesin yağlı boya demicem mi yani, yeni arkadaşımız mı diyim. derya ile konuştun muuu. o biliyo diy mi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Toptan ve tam en sildim Deep öylesi daha uygun geldi bana oldu bişeyler anlatmak faydasız oysa seviyordum o blogu hem de bildiğin gibi değil artık burdan yazacağım Boya gibi değişen bişey yok.

   Sil
 9. blogundan söz etcem tabii herhalde yanii sölemesen de dicektim zaten bi dahaki yazımda. neyse bak tamam sen kaybolma daa. dur, bu blogunda var mıydı mail adresin. ben sana blogdan yazarım ama sen aniden bu blogunu kapatmak zorunda kalırsan yani, biliyim, ya da kaybolursan işte yazarsın bana mail. derya ile de konuşursun herhalde di mi. ya seni yine üzdüler mi ya blogçular ya.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Herşeyden biraz vardı Deep ve birden kapıya dayandı bazı şeyler bu yüzden ne veda ettim ne de duyurdum bilmiyorum o anda herşeyin bittiğini hissettim ve herşeyi topyekun sildim ancak en sevilen yazıları buraya alacağım yavaş yavaş.

   Sil
 10. bak sana kitap da göndercem, son kitabım tam çıkmadı dolaşıma da ondan yani, ayraç koycaklardı, bi koyamadılar, ondan gecikti. blogundaki fotolar çok hoş. bi de sen bişiler yapcaktın hani öbür blogunda diyodun ya, şimdi eski blogunu blogçular bilmiycek ki, yoksa sen istediklerine mi sölüyoon. bi dee, evde, ailenle, çocuklarla mutlu huzurlu ol ayrıca. yapacağın şeylerden yine haber ver ama banaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dört gözle bekliyorum o kitapları,bilesin.
   Gizlenmek saklanmak yok sadece Boya'yı silmeme sebep olan bir şey de istemediğin bir kaç kişinin okuyor olması yakın çevremden bu yizden de etkisi oldu muhakkak gitmem bir yere kaygılanma blogculuk kana karıştı bir kere burdayım duyurursa sevinirim elimden geldiği kadar da yardım ederim şu düzeni yavaş yavaş bir oturtayım inşallah yavaş yavaş toparlanirim zor olmadı ama etkiledi beni arkadaşım.
   Iyiyim🤗
   Mutluyum💃
   Huzurluyum😇
   Çok teşekkür ederim güzel insan 💕

   Sil
 11. Hoşgeldin canım :)
  Yeni blogun hayırlı olsun tekrar.Değmesin Yağlı Boyayı kapatmana üzüldüm.İnşallah kötü birşey yoktur canım.
  Sardunya çiçeklerini görünce nostalji oldu.Rahmetli anneannemin bahçesinde ne kadar çok vardı.Çok sulamışlığım var onları.
  Değmesin mailine mail attım bakarsan sevinirim canım.
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoş buldum arkadaşım bakıyorum hemen ordan yazayım sana olur mu.?
   Sevgiler.

   Sil