Sultanın Bahçesi
Sultanın Bahçesi Frankfurt'un merkezi bir bölgesinde yeşillenmiş..
Sebzeler ve meyvelerinden çok sıcacık ve samimi görünümü dikkat çekiyor..Metropol bir şehirde böyle bir yer nasıl olur dedirtti,fotoğrafını çektirdi.

Ama renkli değil,siyah beyaz olsun istedim..Nostaljik göründü gözüme ve öylece kalsın istedim zihnimde..
Sultanın Bahçesi belki de bir hayalin gerçeğe dönüşmüş halidir belki de birilerinin hala hayalidir hoş belki de sıradan bir dükkandır sahibi için ama biraz farklı bakınca başka bir açıdan hayal edince görünen bir hayal olmasa bile size hayal kurduruyor..

Sepetlerin içindeki patates ve soğanlar,saksıların içindeki taze maydanoz,fesleğen ve kekikler sizi mest ediyor..beni bu görüntü mest etmişti o gün..ve kurdurdu bu hayali...Gözlerinden Öper
Gözlerinden Öper

Her güzelliğe koşar adım gözlerim sanki bir şeyde güzellik bulamazsam çirkinliği tasdiklemiş gibi bir duyguya kapılıyorum ve bu duyguyu hiç sevmiyorum..

8 yorum:

 1. Şehrin ortasında minik bir vaha gibi. Biraz istek ve özenle kendi bahçelerimizde neler neler yetiştirebiliriz kim bilir:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir vaha gibiydi evet ve insanlar telaş içinden hep yanından geçti gitti :(

   Sil
 2. Siyah beyaz yapman bence de çok güzel olmuş. Gerçekten nostaljik bir görüntüsü var. Aslında ben renkli dükkanları da seviyorum. Koca koca taş binaların içinde renklere ihtiyacımız var her daim...
  Fotoğraf merakın var sanırım senin de bende çok severim. Güzel fotoğraf çekebilmek insanın bakış açısıyla ilgili. Nasıl ve nereden baktığın önemli. İlk foto çok hoş gerçekten...
  Allah'a emanet ol...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Renksiz bıraktım ki herkes kendi hayalinde istediği renklerle canlandırsın :)
   Teşekkürler.

   Sil
 3. İzleyici butonunu bulamadım.Nasıl takibe alacağım ben?İmdatttttt :))

  YanıtlaSil
 4. Siyah-beyaz güzel olmuş.Sultan Hanım'ın bahçesi.Gözümde renklendirdim.Kokusunu hayal ettim.Sonunda Sultan'ın hayalleri çıktı karşıma.İnsan metropollerde böyle güzellikler arıyor.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Renkli hali hiç de hayal kurdurmuyor inan ki bu yüzden renksiz daha hoş göründü gözüme renkli halinde telaş vardı sanki.

   Sil