Bayram Alışverişi-Evet Hayır BelkiÇocuklarla alışverişe gitmek kısmen eğlenceli olsa da zorlukları ve yorgunluğu ağır basar her zaman..kızlar ne kadar büyüdüler ki kendi kararlarını kendi verir oldu?..

Birisi 2,buçuk yaşında birisi 7 ama gel gör ki içinden çıkamadım bu alışverişin..kaç adet elbiseyle doldu kucağım bilemedim,benim beğendiğimi onlara beğendiremedim..hangi elbiseye hangi ayakkabıyı uyduracağımı hangi ayakkabıyı hangi raftan aldığımı şaşırdım..ve saatlerce sürdü bu hengame..

Ramazanın son günü Bayram alışverişi ile geçti öyle de hızlı geçti ki bir baktım öğleydi bir baktım akşam olmuş güneş batmak üzere..

Hafif ve güzel bir gündü her şeye rağmen..anneyim haliyle söyleneceğim :) ama güzeldi sonuç itibari ile..

Elbiseler alındı tokalar uyduruldu ayakkabılar seçildi çok şükür..ben de kaş ile göz arasında bir çanta bir yazlık terlik bir tane de anahtarlık alabildim kendime..bunlar bayramlık sayılır mı..sayılsın lütfen gücüm bu kadarına yetti çünkü :)
İnsan anne baba olunca çocukların istekleri daha bir ağır basıyor öyle ki kendine hiç bir şey almadan da bayram yaptığı oluyor..


Gözüm hep takılara takıldı benim,çocuklarım olmadan evvel ne çok takılarım süslerim vardı,kutular dolusu..şimdi hala var ama nadiren takılır...takılar çok albenili çok güzeldi,yüzükler kolyeler anahtarlıklar küpeler,renkleri ve parlaklığı bir süre sonra gideceği için uzanıp da istediğimi alamadım bu yüzden..

Ama buna dayanamadım..çok güzel göründü gözüme,kalp şeklinde bir anahtarlık da benim nasibime artık..


Gözlerinden Öper
Gözlerinden Öper

Her güzelliğe koşar adım gözlerim sanki bir şeyde güzellik bulamazsam çirkinliği tasdiklemiş gibi bir duyguya kapılıyorum ve bu duyguyu hiç sevmiyorum..

8 yorum:

 1. :)) Aldıqlarınız xeyirli olsun. Qız uşaqları bir başqadır. Bizim evdə hamısı oğlandır. Aldığımız heç bir geyimə nə sevinir, nə də fikir bildirilər. Nə versəm onu geyinirlər:( Aldığım geyimi üstlərində yoxlamaq istədiyimdə belə səbrləri çatmır. Həmən çıxarmaq istəyirlər. Deməm o ki, uşaqların özləri üçün geyim bəyənməsi çox gözəl bir şeydir əslində :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Erkek çocukları süsü değil macerayı seviyor çok haklısınız daha kolaydır onları hazırlamak ve giydirmek ama kızlar kadın adayı işte küçük yaştan zorlar🙃

   Sil
 2. Çocukları sevindirmek önemli.Hayırlı bayramlarınız olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rabbim isteyene nasip etsin var olanları da bize bağışlasın hayatı güzelleştiriyorlar size de iyi bayramlar.

   Sil
 3. Tüm çocukların mutlu olması dileğiyle iyi bayramlar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah arkadaşım teşekkür ederim sana da iyi bayramlar 💕

   Sil
 4. Bu sene çocuklara bayramlık almak istedim,nerdeee, birine bir şort alana kadar akla karayı seçtim pantolonlara yaklaştıramadım bile, diğer ihtiyacım yok diye tutturdu,bir sandalet alabildik. Küçük oldukları günleri özlüyorum bazen :D

  Çocukları öpüyorum kocaman, ne güzel olmuşturlar bayramlıklarıyla şimdi.

  Anahtarlığına bayıldım, güle güle kullan.

  Bayramınız musmutlu geçsin :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizim oğlan bizden bağımsız çalışıyor🙃
   Kendisi aldı istediğini ama dediğin gibi ihtiyaçları doğrultusunda alışveriş yaptım erkekler çok başka ya ne tokası var ne çantası daha pratik oluyorlar..
   Çok teşekkür ederim canım tekrar iyi bayramlar💕

   Sil