Bulaşıklar Neden Tuzlu Çıkıyor


Bulaşıklar neden tuzlu çıkıyor?


Bulaşık makinem ile yaşadığım sorunlarım bitecek gibi görünmüyor..belki çok sık kullandığımdan başıma geliyor ne geliyorsa içinden bir türlü çıkamadım.

O kadar dikkat etmeme o kadar özenmeme rağmen iki ayda bir örneğin bir sorunla karşılaşıyorum..son iki gündür yine yeni bir sorunum var heralde bir bulaşık makinesiyle yaşanacak tüm sorunları yavaş yavaş bizzat deneyimleyeceğim.

Markasından mı ileri geliyor yoksa ben mi kullanamıyorum,bilemedim..
Çok hassastır çok naziktir aman dikkat sepetleri hoşça çekin kapağını yumuşak bir şekilde kapatın der oldum..


En son öyle bir sorun yaşadım ki tam üç ay bulaşık makinesiz kaldım..tüm bulaşıkları elde yıkamak altı kişilik bir aile için tam bir felakettir.Yıkadık.

AMICA-BULAŞIK MAKİNESİ-TUZLU BULAŞIKLAR

Su püskürtme aparatında meydana gelen bir çatlak yüzünden suyun makinenin hafızasını bloke edip sürekli durmadan çalıştırması evimize tam yedi teknisyenin uğramasına sebep oldu.

Tam yedi kişi geldi evet ve her gelen yeni bir şeyler söyledi..her biri bir şeyler buldu ama tamir edemeden gitti..sonra ardından servisten tekrar randevu almak tekrar teknisyenin yolunu gözlemek gerekiyordu ve teknisyen gelir,makineye bakar,çeşit çeşit insanlarla muhatap olunur Almanca bilmediğim için teknisyenin İngilizce bilmesi için dua edilir kör topal sorun anlatılır ama çözüme ulaşılamıyordu..

Hamdolsun son gelen teknisyen sorunu anladı ve ortadan kaldırdı..bu günlerde yaşadığım sorun ise tuzlu bulaşıklar..

Piyasadaki en kaliteli diye geçinen detarjanı kullandım,tuzu da öyle ama gel gör ki kaşık ve bardaklarda yine izler var yine parlak değil tam olarak yine kurumuyorlar..

Başlıca ortadan kaldırmak istediğim sorun tuzlu bulaşıklar.!

Bulaşıklar neden tuzlu çıkıyor,insan bulaşıklarının tadına bakar mı bu nasıl bir haldir :)

Ama bakıyorsun bakmak zorundasın,o tuz sağlığa zararlı mıdır,bulaşık makinesi tuzu ne kadar kullanılmalı nasıl kullanılmalı bu tür şeylere enerji harcamak oldukça yıpratıcı..

Tuz haznesine en son eklediğim tuz sebebiyle bulaşıklarım tuzlu çıkmaya başladı..tuz haznesindeki fazlalık suyu elimi koyarak olabildiğince döktüm evvela sonra kapağı sıkıca kapattım.
Makineyi deterjansız çalıştırdım,beşinci yıkamada bulaşıklar tuzsuz çıktı..

ÇARESİ NEDİR?


Çaresi tam olarak şudur diyemiyorum ancak böyle bir sorun yaşıyorsanız tuz haznesindeki fazlalık suyu çıkartmak ve kapağı sıkıca kapatmak sanırım faydalı oldu..

Dilerim bir daha böyle bir sorun yaşanmaz,başka türlü bir sorun da yaşanmaz öylesine yıprattı ki bu makine beni değiştirmeyi bile düşündüm..

Sizin bu tür sorunlarınız oldu mu?

Neler yaşadınız nasıl çözdünüz,paylaşırsanız yararından inşallah istifade ederiz..

Sevgiler herkese..


Gözlerinden Öper
Gözlerinden Öper

Her güzelliğe koşar adım gözlerim sanki bir şeyde güzellik bulamazsam çirkinliği tasdiklemiş gibi bir duyguya kapılıyorum ve bu duyguyu hiç sevmiyorum..

13 yorum:

 1. Bende gider hortumu lavaboya bağlaya mıyorum mecbur hortumu mutfak lavabo suna koydum bağladım yoksa temiz yıkamıyor gerçi bizimki yaşlandı 😀😊 artık evden taşına kadar gider 😊 bizim emektar dilerim Bir daha sorun yaşamazsın çünkü dediğin gibi o kadar bulaşık yıkamak çok zor oluyor bizde beş kişiyiz 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ede nasıl zor oluyor yikanmayan bulaşığı makineden çıkarıp yıkamak daha da zor oluyor insanın morali iyice bozuluyor.Alıştık makinelere.

   Sil
  2. telefondan yazınca bloger isimim çıkmamış ya :)) zor oluyor zaten birinde hortum yere düştü mutfağı su bastı benim tansiyon yukarı çıktı Yeni blogun hayırlı uğurlu olsun canım benim isimde çok güzel olmuş güzel paylaşımlara inşallah dediğin gibi alıştık artık bu makinelerin ikide bir bozulmasına :) Sevgiler canım benim ....

   Sil
  3. aklıma geldi şimdi bende olmuştu bu sorun teknisyen bu bulaşık tuzlarını kullanmayın demişti birde kullandığın deterjandan da olabilir gerçi ben kaç zamandır kullanmıyorum şimdi iyi bardakların durumu :))

   Sil
  4. Kimileri toz kullanın parlatıcı kullanın yani ikisini ayrı kullanın demişti öyle de denedim ama bu tabletler daha pratik oluyor yine de hep bir sorun çıkıyorum çık sıkıldım gerçekten dokunmaya korkar oldum pek nazlı çıktı bu makinem..sevgili kardeşim ismin çıkmamış ilk yorumda sen olduğuna sevindim canım benden de sevgiler bilca💕

   Sil
 2. Biz 4 kişilik bir aileyiz ve neredeyse her gün çalışır makine,elde yıkadıklarım da cabası tabi.Şu an bi de tatil ve ramazan dönemi olunca günde 5-6 öğün çıkıyor.Ya büyük kolaylık makine gerçekten.O tuzlu çıkma olayı dönem dönem oluyor özellikle su bardaklarının tepesinde.Böyle tuz zerresi gördüğüm şeyleri bir de elde sudan geçiriyorum ben.Makinem 13 senelik acaba miadı mı doluyor ne diye düşünüyorum..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Günde iki kez çalıştırıyorum şimdi Ramazan olduğundan bir kez çalışıyor ancak gerekli ve keşke sizinki gibi yıllarca kullanılmış olsaydı eskidi derdim ama bu 3 yılına yeni girdi her tür sorun yaşandı diyebilirim.

   Sil
  2. İşte eski olunca en azından bahanesi oluyor da yeni olunca bahane de bulamıyor insan..

   Sil
  3. Aynen,yeni oluşuna ve bu kadar sorun çıkartmasına insan anlam veremiyor.

   Sil
 3. heey paket demişsin yaa, bu hafta iş gezisindeyim, tercümanlık gezisi. bayramdan sonra izmire gidicem işallah. biraz kendime izin verip aile akrabalarda kalıcam. gidince bir akraba adresi veririm de öyle gönderirsin işallah. benim son kitap ve ayraç işallah bi ortaya çıkınca göndercem ben de sana aklımda :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Önümüzdeki ay ben de memlekete gidicem bir adres bul temmuzun ortalarına kadar mümkünse eğer olmadı ben de tatilden sonra gönderirim.

   Sil
 4. Ben sizi takibe aldım sanıyordum.Deep hatırlatınca baktım tekrar ve takibe aldım.Yoğunum şu ara gözümden kaçabiliyor.Kusura bakmayın :) Sevgilerimle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Estağfurullah Yurdagül hanım çok teşekkür ederim hem ziyaretiniz hem de yorumunuz için.

   Sil