Evde Saç Kesmek - Kendi Saçınızı Kendiniz Kesin


Evde saç kesmeyi hiç denediniz mi bilmiyorum,benim iki deneyimim oldu birincisi biraz hüsranla sonuçlandı çünkü saçlarımı sadece kesmiş oldum ikinci ise evdeki herkesi şaşırtacak nitelikteydi..

Tesettürlü olup kuaföre gidememek oldukça zordur sıkıntılı da bir durumdur,.evrenizde tanıdık bir kuaför yoksa iş başa düşer.
Sonuç kimi zaman ilk deneyimim gibi beklendiği gibi olmaz ama denemeye devam etmek gerek.

Konu saç olunca insan cesaret edemiyor tabii ki,geri dönüşü olmayan bir harekettir çünkü nasıl yapılır sonuç ne olur gibi git geller içinde oluyor insan..

Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi bir kesimi cesaret edip deneyecek olanlara tavsiyemdir kesinlikle.
Sonuç çok güzel ve tatmin edici oluyor.
Tek başınıza evde saçınızı bu şekilde kesmek mümkün dikkat etmeniz gereken tek unsur fazla kısa kesmemek azar azar kesip arzu edilen uzunluğu elde edene kadar kesimi sürdürün..

Evde Saç Kesmek

Kat kat bir saç modeli elde edeceksiniz hem de çok kısa bir sürede ve zahmetsizce..
Bayan kuaförü elbette ki var bulunduğum yerde ama müslüman olmayan bir bayanın müslüman bayanın saçını görmesi erkeğin görmesi kadar günah olduğundan kuaförü aklımdan çıkarmış oldum bu saç kesimi de şimdilik en ideali olarak görünüyor..


Gözlerinden Öper
Gözlerinden Öper

Her güzelliğe koşar adım gözlerim sanki bir şeyde güzellik bulamazsam çirkinliği tasdiklemiş gibi bir duyguya kapılıyorum ve bu duyguyu hiç sevmiyorum..

7 yorum:

 1. Kolay gelsin sana canım,zamanla el alışkanlığı oluşur sanırım

  YanıtlaSil
 2. Ben genelde kendim kesiyorum.Hemen hemen yukarıdakine benziyor aşamaları.:)

  YanıtlaSil
 3. 12-13 yaşlarında bir kere saç kesme maceram olmuştu. Genelde okul traşı kestirmek zorunda kaldığım için merak ettiğimden ve yanlardan biraz kısaltayım dedim ama ayarı kaçırınca saçlarımın tamamını makineye vurdurmak zorunda kalmıştım:) Bayanların işi daha kolay sanki uzun olunca üzerinde oynama şansları daha fazla..

  YanıtlaSil
 4. Benim annem güzel keser saç 😊 çocukken kah kül keserdi 😊

  YanıtlaSil
 5. Ben de genellikle kendim keserim saçımı. bu yöntemin saçı tepede toplayan tarzını denemiş ve düşündüğümden çok daha kısa saçlarım olmuştu :))

  YanıtlaSil
 6. Düz ve az saça sahip olanlar için pratik bir yöntem evde saç kesmek. Lakin dalgalı ve kalabalıksa sonuç bir faciaya dönüşebilir :)

  YanıtlaSil
 7. Ben de kendi kendime model yaratmaya çalışmıştım birkaç kez,sonuç hep hüsran.Artık cesaret edemiyorum.Ama şu görseldeki tarz çok hoşuma gitti...

  YanıtlaSil