Islanın Çocuklar!


Ramazanın sıcak günlere denk gelmesi biz annelerin bazı durumlarda daha esnek davranmamıza sebep oldu..

Biz susayınca çocuklara sürekli su içirtmek gibi bir şey yani :)
Okul sınıf ve öğretmen ile tanışmak için erkenden uyanıp yollara düştüğümüz gün okuldan çıkışımız tam öğle vaktine denk gelince çocukları praka götürmek sonrasında da sıcakta tutmamak adına eve gelmeyi düşündük..

Parkta su fiskiyeleri açıktı ve çiçekler çiemnler bir güzel sulanıyordu..çocuklar suyu görünce salıncakları boş verip heyecanlı bir şekilde ıslanmak için izin isteyince Haydi ıslanın bakalım! dediğimizi duyduklarında çığlık çığlığa fiskiyelere doğru koşmaya başladılar..

Ayakkabılar bir yandan t-shirt'ler bir başka tarafta derken kısa bir süre sonra sırılsıklam çığlıkları uzaktan duyulan mutlu çocukları izlerken biz de mutlu olduk hatta arada bir bize doğru gelen fiskiyelerdeki su ile serinlemiş olduk..


Arabaya sırılsıklam çocuklar koymak biraz sıkıntılıydı ama olsundu artık..mutlulukları bunu düşündüremeyecek boyuttaydı..


Gözlerinden Öper
Gözlerinden Öper

Her güzelliğe koşar adım gözlerim sanki bir şeyde güzellik bulamazsam çirkinliği tasdiklemiş gibi bir duyguya kapılıyorum ve bu duyguyu hiç sevmiyorum..

9 yorum:

 1. Çocuk olmak böyle bir şey galiba. Bizim ufaklıkta parktaki fıskiyelere doğru koşup ıslananlardan.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Islansın bol bol çok keyif alıyorlar.

   Sil
 2. Ne mutlu olmuşlardır, ben bile mutlu oldum kendim ıslanmış gibi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değil mi..biz de onları izlerken mutlu olduk.

   Sil
 3. Ne güzel yapmışsınız. Bazen koşuşturan çocuklarına bağıran, kızan ebeveynler görüyorum ve çok üzülüyorum. Çünkü çocukların doğasında var koşmak, yerlerde yuvarlanmak, çamurlara batmak... Zaten çocuk olmanın en güzel tarafı da bu değil mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çocuklarımın doğada çok vakit geçirmelerini istiyorum şahsen..mümkün olduğunca da götürürüm..evet çocuk olmak böyle bir şey canım.

   Sil
 4. O an dünyanın en mutlu çocukları olmuşlardır eminim..Ne mutlu onlara :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah öyle olmuştur ve yine inşallah buna biz vesile olmuşuzdur arkadaşım.

   Sil