İzmir


Bir düğün vesilesiyle 10 yıl sonra İzmir'de olmak..
Denizin,mavinin,değişimin ortasında bulmak kendini..
İzmir mi değişti biz mi..
Son gelişimizde bir çocuğumuz vardı..şimdi ise üç çocuğumuz bir de yaşlımız var..
O da çocuk gibi..alıngan,kırılgan,hassas..
İzmir değişmiş,biz değişmişiz..o da büyümüş biz de büyümüşüz..

Özelenen yerler gezildi..
Biraz Kemeraltı,Konak meydanı sonra vapurla karşıya geçip Alsancak Karşıyaka ..

Nar mevsimiydi..insanalr taze sıkılmış nar usyu içerlerdi..biz simidi özledik,simit yedik,denize yakın deniz havasında simit yedik demli çay içtik..

Akşama yakın her yer daha bir güzeldi..çevre düzenlemesi çalışmaları yapılmış,çevre daha nezihti ama yerlerde çöpler vardı,geçitlerde pislikler,ateşle yakılmış köşeler vardı,insanları acaba bu kadarı fazla mıydı?..düşünmeden edemedim..

İşte mis gibi modern bir şehir ama pis..yer yer medenizyetsizlik vardı,yakışmazdı ama vardı..

Çimenlere oturduk,çimenlerin arasında kumrulardan atılmış biberler vardı..gazete parçaları sağa sola uöuşan az ileride çöp kovaları vardı ama gazeteler çimenlikteydi..

İzmir güzeldi,güzel olmuş..
Havasıyla hoş,gezilesi görülesi bir yer olmuş..biraz çevreye özen konusunda geri kalınmış,onu da hallettiler mi..tadından yenmez...


Uçaktan çekilen gün batımı fotoğrafı..güneş batarken bulutların üzerinde böyle görünüyordu..yerdeyken görünen gökyüzüne benziyor ama bu bulutların üstüydü,yine de göz hep alttan bakmaya alışık olduğundan bu fotoğrafı bile beyniyle ters çevirip gün batımını izliyor..


Küçük kızım sıkılınca koridoru işgal etti..


Eve ulaşır ulaşmaz bahçede bu tatlı kediler karşıladı beni..kaçmadılar,saklanmadılar burdaki kediler gibi..poz verdiler..


Gözlerinden Öper
Gözlerinden Öper

Her güzelliğe koşar adım gözlerim sanki bir şeyde güzellik bulamazsam çirkinliği tasdiklemiş gibi bir duyguya kapılıyorum ve bu duyguyu hiç sevmiyorum..

4 yorum:

  1. İzmir'de misiniz?1 çö ,,,, b bb

    YanıtlaSil
  2. harika fotoğraflar :) izmirin havasını içimizde hissettik resmen :)

    YanıtlaSil