Kur'an Kursumuzun Karne MerasimiYıl sonunda yapılan karne merasimi için kasabamızın spor salonundaydık dün akşam....haftalarca yapılan hazırlıklar herkesi mutlu etti..süslü masalar süslü çocuklar göğüsleri gururla dolu hocalar,ablalar anneler..


Çocukların heyecanı görülmeye değerdi..sevinçleri ve gülüşleri tüm süslemelerden güzeldi..
Minicik insanları masalar arasında dolaşırken kimisi takkesini düzelterek kimisi baş örtüsünü sağa sola çekerek görmek güzeldi..

Feraceler minicik kızlara nasıl da yakışırmış,takkeler erkek çocuklarını ne de şirin gösterirmiş..
Masa süslemelerindeki özen de görülmeye değerdi..bir hurma üzerinde Hayırlı İftarlar mesajı..bir de bir parça kağıda yazılmış güzel bir Hadis-i Şerif..

Bir başka köşede yemek masası,herkes elinden gelenin en iyisini en çok beğenilen tarifi yapıp tepsi tepsi lezzetler diziliydi..

Yavrulara verilen hediyeler,annelerin sürekli fotoğraflarını çekme eylemleri,birbirinin önüne geçip çekememeleri :)) çocukların sahnede olup herkesin gözlerin üzerinde olmasından dolayı o masumane utangaçlık, kısaca ortamdaki hava çok hoştu..

Almanya gibi bir yerde veya dünyanın her hangi bir yerinde bir şekilde çocuklarımıza dinimizi öğretenlerden Allah razı olsun..şüphesiz onlar çocukların kahrını,nazını en az bizim kadar çekenlerdir..

Rabbim bu güzel günleri aratmasın,hocalardan,ablalardan tekrar tekrar razı olsun..
Keyifli bir akşamdı..


Gözlerinden Öper
Gözlerinden Öper

Her güzelliğe koşar adım gözlerim sanki bir şeyde güzellik bulamazsam çirkinliği tasdiklemiş gibi bir duyguya kapılıyorum ve bu duyguyu hiç sevmiyorum..

6 yorum:

 1. Allah c.c. öğretenlerden de, öğrenenlerden de, gönderenlerden de razı olsun. :)

  YanıtlaSil
 2. Minik çocuklara Kuran-ı Kerim öğretmek çok güzel bir şey olsa gerek :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerekli bir şey sonuçta çok da güzel oldu herşey teşekkür ederiz.

   Sil
 3. Ayyy maşallah. Çoox tatlı görüntülər bunlar. Yabancı bir ölkədə dinimizin öyrətilməsi, öyrənilməsi həmişə duyğulandırır məni. Rəbbim səbəbkarlardan razı olsun. Mən də uzun müddətdir düşünürəm Ramazan bayramında belə uşaqlara yönəlik konseptli bir parti tərzi süsləmələr etsəmmi deyə. Zaman bulsam mütləq edəcəm. Xüsusən bizim kimi, okullarda, kreşlərdə yılbaşının bütün bayramlardan gözəl və özəl kutlandığı bir ölkədə müqəddəs bayramlarımızı uşaqlar üçün daha cazib hala gətirmək, sevdirmək üçün bu tip aktivitələr etmək lazımdər mütləq. Çox yazdım :)) Sevgilər.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tam senlik bir şey kardeşim sen nasılsa deneyimli sayılırsın artık çocuklar da büyükler de çok sever böyle etkinlikleri neden olmasın💕

   Sil