Ramazanda izlediğim Filmler #2


Mandıra Filozofu'nu tekrar izleme gibi bir hata ettim..bu filmin etkisi altında kalıyorum,çocukları alıp bir kaç parça eşya valize atıp Milas'a,Ödemiş'e veya kısaca her hangi bir Ege kasabası veya köyüne kaçasım var biber kokusu yaz akşamı kokusu sabah kokusu sanki sadece o yerlerde var ki bulunduğum yerde yemyeşil her yanım ağaç bir de dibimde nehir ve yürüyüş yolu var ama Ege değil işte.

İnsanı soğuk yaşadığı hayat soğuk duygu ve ifade yoksunu sanırsın buradakiler.
Herşeyi sinir bozacak seviyede düzenli balkonda bir havlu bile asmaz yemeği güzel kokmaz,çocuğu sokak nedir bilmez çıkıp düzenli bahçesinde bile oynamaz oynatmaz.
..içimin boğulduğunu çocuklarımın ve bizim de bir çok şeye hasret olarak yaşadığımızı hissediyorum..öyle ağır bir duygu ki üzerimden atamıyorum..ama izlemiş oldum bir kez daha ve tekrar ilanlara baktım..param yok alamam ama hayal ve umut işte..gitmiyorlar insanın içinden..


Müfit Can abimiz ne şeker bir adam rol kendisine sanki biçilmiş kaftan💕

Sonra yine 80'li yılların Cunta günlerini ele alan Beynelminel filmini izledim..daha evvel de bu konuyu işleyen filmler izlemiştim..ama bu ağlattı..kimbilir kaç gencin hayalleri yıkıldı o yıllarda..

Filmin sonunda Özgü Namal'ın hazırladığı pano kurşunla yere yığılmış sevdiği adamın üzerine düşüşü ağlattı beni..

Cunlatar olmasın mesajı vardı üzerinde..

Hayattan Korkma,sımsıcak dostluk ve azim içeren bir film..konusundan pek bahsetmeyeceğim.. ancak tavsiye edebilirim..

Ama Mandıra Filozofu zararlı,demedi demeyin.. :)Gözlerinden Öper
Gözlerinden Öper

Her güzelliğe koşar adım gözlerim sanki bir şeyde güzellik bulamazsam çirkinliği tasdiklemiş gibi bir duyguya kapılıyorum ve bu duyguyu hiç sevmiyorum..

12 yorum:

 1. Hayattan korkmayı izlememiştim. Bayram sonrasında bir göz atayım.Bu arada iyi bayramlar şimdiden.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel bir film çocuklarla da izlenebilir zaten izlediklerim çocuklarla izlenebilen türden.
   Çok teşekkür ederim Hasibe hanım size de iyi bayramlar dilerim.

   Sil
 2. canınız tatil istiyorsa mandıra filozofundan uzak durun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen!..etkisi uzun sürer ve ağırdır💕

   Sil
 3. Seksenli yıllarda Mandıra Filozofu kadar olmasa da epeyce yakın bir hayat anlayışıyla sakin ve sade yaşanan Bilecik'teydim. O dinginliği her zaman aradım. Nefsim istekleriyle yorup peşinden koştursa da içimde hep bir Mandıra Filozofu ruhu taşıdım. İnşallah sakin bir yerde o zihniyetle yaşamayı da nasip eder Rabbim. Yakın zamanda o havayı solumak için bir iki günlüğüne yine gidecdğim ama her yer gibi oralar da değişti ne yazık ki.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Para ve hırs insanı geçti doğayı da bozdu ne yazık ki..cennet mekan yerler de çıplak ve ahlaksızlık yuvası oldu..Ne yapalım,umudumuz cennete kalsın 🙃

   Sil
 4. Seksenli yıllarda Mandıra Filozofu kadar olmasa da epeyce yakın bir hayat anlayışıyla sakin ve sade yaşanan Bilecik'teydim. O dinginliği her zaman aradım. Nefsim istekleriyle yorup peşinden koştursa da içimde hep bir Mandıra Filozofu ruhu taşıdım. İnşallah sakin bir yerde o zihniyetle yaşamayı da nasip eder Rabbim. Yakın zamanda o havayı solumak için bir iki günlüğüne yine gidecdğim ama her yer gibi oralar da değişti ne yazık ki.

  YanıtlaSil
 5. Mandra Filozofuna bayılıyorum. Her izlediğimde "Evet yaaa çok haklı aslında" derken buluyorum kendimi. İnsanda kaçıp gitme isteği de uyandırıyor tabii :p

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah..yalnız olsam hiç durmam da yalnız gitsem lezzeti olmaz:(

   Sil
 6. Mandra Filozofu sonuna kadar izleyebildiğim ender türk filmlerinden. Dediğin gibi zararlı gerçekten de :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Derin bir felsefe sebebi aslında..deniz eşliğinde depresyona girme tehlikesi var💃

   Sil
 7. Filmlərdən sadəcə Mandra filozofunu izləmişəm.Həm də dəfələrcə :) Digərlərini tutdum ağlımda. İzləyəcəm yaxın zamanda inşallah. Sevgilər.

  YanıtlaSil