Ateşböceği Fotoğrafçısından Nadir Görüntüler

Amatör bir fotoğrafçı olan Tsuneaki Hiramatsu son bir kaç yıldır ateşböceklerini özellikle geceleri inceleyerek fotoğraflamaktan büyük keyif alır.

Bak bu bir ateşböceğidir.

Japonya Okayama şehrinde yaşayan amatör fotoğrafçı çektiği fotoğrafları dünya ile paylaşmak isteyince de muhteşem bir güzelliği gözler önüne sermiş oldu.

Şehre yakın ormanlarda gecelerini geçiren fotoğrafçının objektifine takılan görüntüler büyülüdür,ateşböcekleri bir şölenin başröl oyuncuları gibi gecenin karanlığı ile birleşip daha evvel görülmemiş muhteşem görüntüler çıkmış ortaya.
Hiramatsu günümüzde bile ateşböceklerinin izindedir sürekli olarak yeni fotoğraflar ekleyerek dünyada daha nice güzelliklerin keşfedilmeyi beklediğininin kanıtıdır.


Gözlerinden Öper
Gözlerinden Öper

Her güzelliğe koşar adım gözlerim sanki bir şeyde güzellik bulamazsam çirkinliği tasdiklemiş gibi bir duyguya kapılıyorum ve bu duyguyu hiç sevmiyorum..

8 yorum:

 1. Ay çok güzel bu fotoğraflar :)

  YanıtlaSil
 2. Bayıldım... içimi okşadı bu fotoğraflar :)

  YanıtlaSil
 3. Geçen gün annemlerin bahçede ateşböceklerini izlemiştik.Gecenin fenerleri çok hoştu.Tabii sizin kareler kadar çok değildi.Güzel fotoğraflar,ışıl ışıl.:)

  YanıtlaSil
 4. Rabbimin güzel yarattıklarını ne güzel resmetmiş.. Bayıldım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok farklı görüntüler ve yabancısı olmamız onları daha da etkileyici kılıyor.

   Sil