Bir Davamız Olmalı

Filistin Bayrağı

1967'de İsrail Kudüs'ü işgal etti,sayısız zulümlere sayısız kişilerin ölümüne sebep oldu olmaya da devam ediyor..o kadar uzun süreli bir zulüm ki bu tepki gösteremez olduk çünkü kulaklarımızı geçtim kalplerimiz bile bu zulme alıştı ve bir dua edip geçiştirir olduk..

Gafletimiz çok büyük bari en azından duaların hakkını verebilseydik..en azından gafletimiz belki bu vesile ile sarsılırdı belki kalbimize bir güç bir kudret hasıl olurdu..

Onu yedim bunu giydim akşam keyfi gece sefası demek yerine bizim dikkatimizi ve enerjimizi başka şeyler tüketmeliydi..

İnsanın vicdanını kemiriyor bombalı saldırılar,zehirli gazlarla yaşam savaşı veren o çocuklargözümün önünden gitmiyor..o görüntüleri ne kadar çabuk unuttuk,unutmuş olmalıyızsu ile ovuşturulan o minik gövdeleri yaşamadöndürmek için verilen o mücadleyi unuttuk veya unutturdular önemli değil önemli olan sonuçtur sonuç belli ve ortada..

Hiç bir şey yokmuş gibi hayatlarımıza kısmen dolu ve anlamlı olan hayatlarımıza devam etmekteyiz..kısmen dolu diyorum çünkü amacımız ve davamız yok,çocuklara aşılanan bir davamzı yok ve bu çok acı bu çok büyük bir kayıp..

Cihadı sıradanlaştırdılar basitleştirdiler..karşımıza sürekli tüketim tarihi belli ikonlar diktiler putlar diktiler nasıl yaşamamız gerektiğinibelirlediler belirliyorlar..

Anaları evlerinden öıkarttılar,kimisini iş yerlerine kimisini okullara tıktılar kariyer diye bir havuç attılar önlerine benim hayatım diye bir slogan çaktılar yüreğine..değersizleştirdiler analığı değersizleştirdiler yuva kuranı değerleştirdiler insan üreten tek varlığı..

Basit mi tüm bunlar..
Davasız olmak basit mi..
Ana olmak basit mi..
Bir evi yuva yapmak basit mi..

Böyle mi devam edeceğiz bilemiyorum...hala Batıda gözlerimiz ve gönüllerimiz,herşeyimizi onlara göre yapma gayretine düşeli gafletimiz kalbimizi örttü de boğuyor nerdeyse..bu nasıl bir özenti ve çarpık ve eksik bir sonuçtur elde edilen..

Geçen Cuma gününde ilk kez Mescid-i Aksa'da Cuma namazı kılınmadı..yasaklanmış ve buna tepkimiz bir gün bile sürmedi hatta pek duyulmadı diyebilirim..

İçimden geçenleri buraya yazarak ne faydası olur bilemiyorum ama hani dünyayanıyor derler ya evet doğruymuş,hani ahir zaman derler ya evet işte bugün ahir zamanın tam göbeğindeyiz..gaflet perdesi indirildi gözlerimize dua eden ellerimizle birlikte..dillerimizle birlikte gönüllerimiz vicdanlarımzı da susturuldu..

Ya Kahhar esması dolansın dilimize,elelrimiz kalksın semaya dua edelim..dünya yanıyor Kudüs elden gidiyor bunun hesabı kolay kolay verilmiyor kardeşlerim..Gözlerinden Öper
Gözlerinden Öper

Her güzelliğe koşar adım gözlerim sanki bir şeyde güzellik bulamazsam çirkinliği tasdiklemiş gibi bir duyguya kapılıyorum ve bu duyguyu hiç sevmiyorum..

2 yorum:

  1. Filistin kanayan bir yara.İşin acısı İsrail ve Filistinlilerin amca çocukları olması. Diğer bir acı da Müslüman camiasının sessizliği.

    YanıtlaSil