Bir Doğa MolasıHer gün mutlaka alınması gereken bir ölçü doğa molası olmalı insanın..ha gökyüzüne bakmak ha ufka dalmak ha çiçekleri sulamak herneyse elinin altında olan,elini ona uzatmak lazım..gözünü gönlünü mutlaka doğaya daldırmak lazım..ayağı çıplak olmasa bile yağmur yüzüne vuramasa bile çok sıkıcı bir ofiste çalışıyor olsa bile pencereyi biraz aralamalı veya bir çayı da balkonda veya binanın dışında içmeli..

Bu bir ihtiyaçtır hem de en temelinden..geçmiş tırnaklarını tamamen kalbimize daldırdığı zaman ruhumuz iyiden iyiye sıkışıp kalıyor ve gün geçiyor ve işler bitmiyor ve akşam oluyor,karanlık bastığı için gözler göğe yükselir ..ne yazık ki kimi zaman da göğe değil semaya değil sadece onun değişen rengine odaklanıp bakılıyor..

Boş zamanımız gittikçe azalıyor olsa da mutlaka bir doz doğa almak lazım her gün..ama az ama çok ama mutlaka alınmalı..
Evden kaçış ve doğaya yaklaşmak biraz kafamı toparlamak ve sessizlik ihtiyacımı karşılamak için ormana kaçarım ben..en son gidişimde de fotoğraf çektim..

Orman sakindi,köpeğini gezdirenler belirli aralıklarla oturduğum bangın önünden geçip resmi bir Hallo deyip durdu..

Orman oldukça sessizdi ve ben bu sessizliğe rağmen nasıl olurda koca koca ağaçlar olduğuna şaşkın şaşkın bakıpdurdum..hava karışık,bir açık bir kapalı..küçücük bir ormandı burası ama çok yaşlı kalın gövdeli ağaçları vardı..bazıları yatay vaziyette büyümüş bazıları dikey..çok yaşıları ise kesilerek yol kenarına bırakılmıştı.

Havası güzeldi,ağaçların arasından tatlı bir yel eserdi,sessizdi esen yele rağmen..hem huzur verici hem dinlendiriciydi..Bu huzurlu ve dinlendirici ortamın ve havanın size kadar gelmiş olmasını diliyorum gizlice..

Geldi mi??

Doğaya gidin,yaklaşın,tohum ekip bir çiçek bir domates bir çilek yetiştirin..sıkılan limonun çekirdeklerini plastik de olsa bir bardağın içine bir avuç toprağa dikin..

Belki filizlenir..içimizdeki ümitle beraber..


Gözlerinden Öper
Gözlerinden Öper

Her güzelliğe koşar adım gözlerim sanki bir şeyde güzellik bulamazsam çirkinliği tasdiklemiş gibi bir duyguya kapılıyorum ve bu duyguyu hiç sevmiyorum..

12 yorum:

 1. Benım nasıl ıhtıyacım var bılıyorsun degıl mı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle arkadaşım.
   Sana birada bir yürüyüş ya da böyle bir mola çok iyi gelirdi ama olacak inşallah,az kaldı❤

   Sil
 2. Mükemmel kareler, elinize ve gözünüze sağlık... saksıda şeri domateslerim büyüyor, iki tanesi kızardı, çeşme limon ağacımda iki tane minik limon meyveye durdu. Doğa harika dostum !.. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geçen gün begonvil buldum öyle mutlu oldum ki benim de çileklerim büyüyor balkonda bir de fasulyem var:)
   Teşekkür ederim.

   Sil
 3. Tabiatın yeşili, mavisi her ruha iyi gelir. Benim de kaçış noktamdır. Denize baktıkça ruhum huzur bulur. Yeşil dinginliğin adresidir. Balkonum bir çiçek bahçesi gibidir bu yüzden. Onlarla saatlerce oyalanabilirim. Çektiğiniz fotoğraflar çok güzel.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Onlarla oyalanmak zaman ayırmak bize çok güzel geri dönüşleri olan bir uğraştır insanı dolduruyor resmen.
   Çok teşekkür ederim beğenmenize sevindim.

   Sil
 4. Buralara kadar geldi doğanın muhteşem huzuru.:) Sanırım herkesin böyle bir molaya ihtiyacı var.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Azıcık bile olsa iyi geliyor,sevgiler.

   Sil
 5. Öncelikle bu fotoğrafları ve yayınladığınız diğer fotoğrafları hayranlıkla izlediğimi ve çok beğendiğimi belirtmek istiyorum. Sanatçı bir ruha sahip olmak, hayata farklı bakmak çok güzel bir şey. Herkesin baktığı şeylere bakıp da herkesin göremediğini görmek harika bir durum.
  Ve doğayla iç içe olmak ne güzel. Bazen köye gidiyorum. Ağaçlara dokunup, ellerimle toprağı kazıyorum. Doğa ve toprakla bir arada bulunmak eşsiz bir şey. Belki topraktan geldiğimiz içindir, toprağa bu kadar yakın olmamız ve onu çok sevmemiz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Toprağa en son dokunduğunda korkmuştum oysa daha küçükken oyunlar genellikle toprak üzerindeydi..uzak kalmamak gerek doğadan o bizim biz de onun bir parçasıyız.Bunu unutuyorum bazen.
   Ziyaret ve kıymetli yorumunuz için teşekkür ederim ayrıca beni mutlu ettiniz Rabbim de sizi mutlu etsin inşallah.

   Sil
  2. Ben teşekkür ederim, güzel dilekleriniz için Allah razı olsun, bilmukabele. Blogunuzdaki güzelliklerden mahrum kalmamak için bundan sonra sık sık ziyaret edeceğim inşallah (:

   Sil
  3. Allah razı olsun..
   Görüşmek üzere..

   Sil