Blog Nasıl Yedeklenir-Google TakeOut Yöntemi


Blog demek emek demek blog demek zaman zaman değişiklik demek,bir çok önlem almak gerek bu yüzden.bloglarımızı tamamen yedeklemek gerekiyor.Belki haftada bir belki ayda bir ama mutlaka bir yedeğini almamız gerek.Bu sebepten dolayı bloglarımızı iki şekilde yedekleyebiliriz,birinci yedekleme işlemini paylaşmak istiyorum sizinle bugün.

Birincisi Blogger üzerinden blogun yedeğini almak bir diğeri ise Google Takeout yoluyla yedek almak bunları size resimli olarak anlatmayaçalışacağım.

Google Takeout üzerinden blogun yedeğini almak demek blogunuzun tamamını(şablon hariç)her hangi bir yerde barındırmak veya kaydetmek demek,bu yer mail hesabınız olabilir bilgisayarınız olabilir Dropbox olabilir.Blogunuzu yedekleme işlemi için Google Takeout'a tıklayıp karşınıza çıkacak olan listeden sadece Blogger'i seçin

Blogger'i seçtikten arşivinizi gerek Drive'a gerek Dropbox'a aktarabilir veya mailinize gönderebilirsiniz..seçim sizin.Bunun ardından sayfanın en altına inerek SONRAKİ seçeneğine tıklayın karşınıza yukarıdaki gibi bir pencere çıkacaktır.


Bunun hemen ardından arşiviniz kısacık bir sürede oluşturuluyor.


Bir dakikadan kısa bir süre içerisinde arşiviniz hazır olur. Mailinize de ilgili posta gönderilir.Arşivinizin hazırlanma süresi uzun sürme durumunda mail yoluyla sizlere bir posta gönderilecektir ancak genelde çok kısa sürdüğü için arşivinizi hemen indirebilme imkanınız vardır.Arşiv hazır olunca arzu ettiğiniz yerde depolayabilirsiniz.


Gözlerinden Öper
Gözlerinden Öper

Her güzelliğe koşar adım gözlerim sanki bir şeyde güzellik bulamazsam çirkinliği tasdiklemiş gibi bir duyguya kapılıyorum ve bu duyguyu hiç sevmiyorum..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder