Resimli Kategori Nasıl Yapılır?Bir çok blogda bulunan aslında zormuş gibi görünen bir düzenleme türüdür resimli kategoriler..
Yaptığım şablonlardan biri PEMBE HOBİ blogunu mesela örnek verebilirim..bu blogda iletişim formunu resimli olarak blogun sağ tarafına konumlandırıp forma bağlamıştım,resmin üzerine tıklayan iletişim formuna ulaşabiliyordu.

Resimli kategoriler veya resmi linke bağlamak nasıl yapılır bunu biraz detaylıca analtmaya çalışacağım inşallah..
 Resimli kategoriler böyle bir görünüme sahiptir.
Arzu ettiğiniz kadar resmi kateogri olarak bu şekilde belirleyebilirsiniz.Uzun uzun detaylara girip sizi yormak istemiyorum..kısaca anasayfada durmasını istediğiniz bir konu var ise bir resimle ziyaretçilerinize gösterebilirsiniz tıklayınca da konuya veya bir menüye yönlendrebilirsiniz..kendi veya başka bir adresten de olabilir..aslolan resmin içindeki bağlantı adresi yani linktir.
Bunun için önce resminizi belirleyin seçin veya düzenleyin orası size kalmış..resminizi veyaresimlerinizi hazır ettikten sonra:

Kumanda panelinden YERLEŞİM ve ardından ŞABLON TASARIMCISI diyoruz..
Gadget ekle seçeneğine tıklayarak: Aralarından Resim Gadget'ini seçiyoruz..Bu pencerede anlatılacak çok şey var..Resmimizi bilgisayarımızdan yükleyecek isek Bilgisayarımdan seçeneğini seçip yüklüyoruz..Başka bir adresten yükleyeceksek Web'den seçeneğine tıklayıp http yazan kısmı silerek yerine yüklemenin ardından verilen resmin link adresini girerek Enter tuşunna baıyoruz..Resmimiz yüklendi..blogumuza gidip istediğimiz konunun adresini kopyalıyoruz ikinci resimdeki konumdaki gibi yani adres çubuğundan veya dilediğimiz konunun üzerine tutarak mouse'umuzu sağ tıklayıp bağlantı adresini kopyala diyerek de yapılabilir.
Kopyaladığımız adresi daire içine alınmış Bağla seçeneğine yapıştırıyoruz,oradaki http'yi silmeyi unutmuyoruz tamam?
Arzuya göre Resim yazısı veya başlık da ekleyebiliriz..Kategori olarak girilen bir resimde ise Başlık eklemememiz gerekiyor bunu zaten biliyorsunuz çünkü kategori ismi zaten girdiğimiz resimde mevcut..
Önizlemesini yapıp resim istenilen boyutta ve görünümdeyse yerleşimini düzenleyip herşey yolundaysa kaydedip çıkıyorsunuz resim gözünüze fazla küçük görünüyor ve ebatları sutün ebatları ile aynıysa penceredeki Sığacak şekilde küçült seçeneğini kaldırmanız gerekecektir....
Başka kategori eklemek için yine aynı işlemi yapmalısınız..

Gözlerinden Öper
Gözlerinden Öper

Her güzelliğe koşar adım gözlerim sanki bir şeyde güzellik bulamazsam çirkinliği tasdiklemiş gibi bir duyguya kapılıyorum ve bu duyguyu hiç sevmiyorum..

4 yorum:

 1. hemen bu bilgiyi kayıt ettim .... sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dursun bir köşede belki lazım olur😘

   Sil
 2. Deneyeceğim sanırım💓 Canımcım şeffaf arka planı hallettim.Boşuna uğraştırmamış oldum seni de.Teşekkür ederim her şey için ❣️

  YanıtlaSil