Temmuz Gecesi


En küçük kızımın emzigini emişini duyuyorum bir de damlayan avlu çeşmesini,arkadaşları ile dışarıya çıkmış ergen oğlumu bekliyorum..o kadar çok satır birikti ki içimde..

Satırın her iki anlamıyla dolu yüreğim..
Kimisi dökülür kelâma kimisi kıyar canıma..

Buraya eskiden yazdığım cümleleri yazmak isterdim,ipi kopmuş tesbih taneleri gibi coşkuyla akan o kelimeleri tekrar bulmayı isterdim ama neden bu kadar bencil olayım ki..
Belki de ben artık kelimelere yetmiyor belki de ben artık kelimelerin kızı değilim..hatta belki ben artık kız bile değilim.

O kadar çok şeyin demi alındı ki..
Anneliğin,evliliğin,kulluğun,saçma sapan hayatı daha da zorlaştıran durumlardan kurtulmanın tadını almışım...geriye baktığımda nerdeyse yirmi yıllık bir evlilik,önüme baktığımda giyinmeyen gelinliğin saç telleri güzelliğinde ak saçlar..
Bırakıyorsun zamanla bir çok şeyi bir de..yıllarca yüreğine yüklediğin bencillik semerini indirip özgür bırakıyorsun içindeki atı..

Ben atım çünkü,hüzünle yaşamaktansa ölmeyi tercih edenlerdenim derdim her zaman sonra baktım ki reddettiğime yakınım uzaklaşmaya çalıştığım ne varsa bana gelmiş benim olmuş beni kendisine dönüştürmüş.

Sevmişim sonunda reddettiğim ne varsa benimsemişim,bir türlü yatağına yatmayan çocuk gibi yatağımın üzerine uzanınca onu özlediğimi sevdiğimi fark etmişim.Gözlerinden Öper
Gözlerinden Öper

Her güzelliğe koşar adım gözlerim sanki bir şeyde güzellik bulamazsam çirkinliği tasdiklemiş gibi bir duyguya kapılıyorum ve bu duyguyu hiç sevmiyorum..

6 yorum:

 1. Benim için " Kelimelerin Prensesi " sin :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İyilik meleğinden iyilik dolu bir cümle 💟

   Sil
 2. Tülin hanıma katılıyorum gerçekten kelimelerin prensesin😊 ne kadar naif ve duygulu satırlar olmuş yüreğine sağlık canım benim Rabbim herşeyi güzel gönlüne göre versin inşallah sevgiler 😊

  YanıtlaSil
 3. Duyguların naif ve doğru kelimelerle ifadesi...Yüreklerimizin huzura ihtiyacı var.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnsanların o huzura gerçekten çok ihtiyacı var,farklı şeylere baş vurmamız yanlış ne yazık ki.

   Sil