Bir Köy Evi İstiyorum


Hayalsiz yaşanmıyor,öyle değil mi?
Öyle tabii dediğini duyar gibiyim..

Benim de şu dünya üzerinde iki tane hayalim var,canlı diri ve atar damar gibi kalbimin haritasında belirgin bir şekilde yer alan..

Birincisi dünyayı gezmek olmadı en kötü ihtimal Fas'a gitmektir hayalim bir diğeri ise ciddi anlamda ve azimle para biriktirip bir köy evi satın almak.
İşte bu da güzel bir hayal..

Fas bana çok çekici çok samimi çok sıcak gelir,sanki bir parçam orda doğmuş sanki bir parçam orda yaşar gibi bir his var içimde ve bu his yıllardır değişmedi.

Kültürüme yakın dinime yakın sevdiğim renge yakın denize yakın bir ülke olması dışında mutlaka ayak basmam gereken yerlerden biridir benim için ve bir de köy evi hayali!..

Hiç bir şey için para biriktiren biri değilim hiç de olmadım.
Parayı nasıl idare etmemle ilgili bir yayın olmadığı için bu tür detaylara girmek istemiyorum ancak şu var ki bir hedefi gerçekleştirmek için sırf bu hayali yaşamak için para birktirmeyi isterim.

Bir kutuda bir kavanozda evin en gizli en saklı köşesinde bu paranın artmasını hayalime yavaş yavaş yaklaşma duygusunu hissetmek isterim.

Biriktirmesem bile,alamasam o köy evini ve gidemesem bile o Akdeniz kasabasına bir hayalim var benim diyebilirim.

Herkes hayallerim de hayallerim der ya sürekli ama hayalleri nedir kendisi de bilemez ya,ben de öyle biriyim hayaller çok kurulması bedava ama hayal gerçek hayal yaşanabilecek görülebilecek bir hayalim olsun istediğim için ve bunun için beklemenin dahi güzel ve lezzetli bir bekleyiş olacağını bildiğim için alamasam bile o köy evini gidemesem bile Fas ülkesine hey! bir hayalim var ve ben bununla hayal kurdum mest oldum hülyalara daldım diyebileceğim.

Bu güzel değil midir..güzeldir..

Hayallerim var işte..
Benimdir ve bana umut ve heyecan katıyor..Elime para geçince bir kaç kuruşunu kenara attırıyor,köy evini unutma dedirtiyor..gülümsetiyor.
Tabii biriken o bir miktar para yine bir süre sonra bir ihtiyaç için elden çıkıyor ama o hayal kurma olayı yok mu o hayal kurma olayı..o beni çok mutlu ediyor,gözlerimi ışıldatıyor!...

Benim hayallerim kısaca bunlar kısaca yazdım ama içimde büyük bir yer kaplıyor ha bir de karavan hayali var onu da eşimle birlikte kurarız bazen..

Çocuklar büyümüş biz bize kalmışız geziyoruz ülkeler arası..bir çok yerden izliyorum şafak vaktini ve gün batımını ve bir çok yerde namaz kılıyor secde ediyoruz bir sürü şahit toplanıyor bir sürü hatıra toplanıyor ayaklar çeşit çeşit toprağa gözler rengarenk yerlere dokunuyor..

Sizin hayaliniz nedir?

Gözlerinden Öper
Gözlerinden Öper

Her güzelliğe koşar adım gözlerim sanki bir şeyde güzellik bulamazsam çirkinliği tasdiklemiş gibi bir duyguya kapılıyorum ve bu duyguyu hiç sevmiyorum..

14 yorum:

 1. Hayaller hayal olarak kalmamak adına en azından bir şeyler yapılmalı, bir adım olsa dahi atılmalıymış bu yazıda öğrendim. Ama yayla evi konusundan vazgeçme. Çok hoş olur gerçekleşirse. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Arasına ilanlara bakarım çok da uygun bir ev buldum yıkık dökük ama doğal dokusu onarılır ve önplana çıkarılırsa harika bir köy evi meydana çıkar ağaçları da bahçesinde portakal limon vs..ocağı bile var ki evin olmazsa olmazıdır ödüm kopuyor satılacak diye öyle sahiplenmişim:)
   Hayaller de sahip ister istemez tut bir hayal kendine ve ona doğru minik adımlarla ilerle olmasa bile hayalin olur onu yapamayanlar var❤

   Sil
 2. Bir köy evi hayali bence de çok güzel...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Anadolu köy evleriyle dolu aldığım haberler bu yönde🙃

   Sil
 3. Resimdeki kavonozun içinde cikolota mi var ☺

  Hayalim sehirin göbeğinde bir apartmanin tepesine agaclandirilmus mustakil ev yapmak .) tabi apartman dedigim 3 apartman birlesimi en tepede ben ne super ☺☺

  Hayal bazen gerçekçi olmasa dahi dusunmesi guzel oluyor .)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayatınızı beğendim aklıma direk central park geldi hani filmlerde hep öyle çatıda bir ev kullanılır ya evet olabilir.
   Kavanozdakiler çikolata değil cent onlarla da pek birikim olmuyor tecrübe ile sabit :))

   Sil
  2. Hayaliniz olacaktı cepten yazım hatası meydana geldi kusura bakmayın.

   Sil
 4. Dünyayı gezmek benim de hayallerimden biri. Görülecek onca yer, tanınacak onca kültür varken sabit kalmamalı insan diye düşünüyorum.
  İnşallah bir gün hayallerimizi gerçekleştirmemiz dileği ile...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Insalalh arkadaşım şerrinden de Allah muhafaza etsin görülecek çok güzel yerler var gerçekten inşallah nasip olur❤

   Sil
 5. Sanırım ben istediğim şeyi gerçekleştirdim. Kuzey Ege' de bir köyde, 1 dönüm arazi içindeki köy evini biraz daha geliştirerek, bahçedeki toprağa tüm meyve ağaçlarını ve sebzeleri ekerek, içimdeki huzuru ortaya çıkardım. Geceleri bahçenin tam ortasına şezlongu koyup yatarak gökyüzündeki yıldız kalabalığını seyretmenin keyfine ilk defa vardım. Darısı tüm isteyenlerin başına :))

  not: Şu tema çekilişine ben de katılsam mı diye düşünüyorum içten içe :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çocuğun var mı?
   Beni evlatlık al🙃
   Ben de komple organiğim😘

   Şaka bir yana,çık güzel şeyler yazdın hayal ettim ..evet tam da istediğim gibi yapmışsın.
   Tebrik ederim.
   Tavuk da koy bahçeye tazecik yumurtalar ye afiyet şifa olsun❤

   Tema çekilişine karar verirsen ilgili yayına yaz severek eklerim seni.

   Sil
 6. köy deniz kıyısında ve orman içinde olsun :)

  YanıtlaSil