İlkokul Başladı-Yeni Öğrencileri Karşılama Töreni ve Heyecan!


Hazırlıklarımızı yaptık çantamızı hazırladık.
Bir gün öncesinde heyecan yükseldi akşam yemeğine iki kez oturduk ama en sevdiğimiz (beşamel soslu kıymalı sebze)yemeğini dahi yiyemedik heyecandan,geçmedi boğazımızdan..

Sabah oldu kalabalık içinde seni kolayca bulabilmem için,neşenin ve heyecanın rengi olan sarı renkte elbiseni giydirdim..

Şekerler doldurdum çantana ve sırtına verdim çantanı..
Bücürde bize katıldı,çantasını hazırladı heyecana ortak oldu..

Okula geçtiğimizde diğer çocukların da heyecanlı olduğu anlaşılıyordu..bu yeni bir şeydi bir adım dahaydı hayat yolunda..

Hayırlı olsundu,Allah zihin açıklığı vicdan gelişimi ve merhamet artışı nasip etsindi..

Amin,amin,amindi..
Diğer sınıflar yeni gelen öğrencileri karşılamak için koro halinde sahneye çıktı ve birbirinden güzel üç tane şarkı söyledi,büyük küçük sevindik mutlu olduk,okula başlar olduk çocuklarımızla..


Heyecan vardı..

Heyecan işte..
Bilineni daha yakından tanımanın heyecanı,yapabilir miyim ya da ne yapacağım merağı vardı..


Şeker dolusu çantalara sarıldı kollar,lezzetli bir dayanışmaydı bu,özel bir bağ olsa gerek..şekerlerden güç alma eylemi :))


Acaba içinde ne var!?..

Şeker şeker şeker..
Çikolatalı limonlu kahveli bisküvili naneli limonlu şeker..
Ve sınıflara geçildi..her masanın üzerinde okulla tanışma günü hazırladıkları boyalı görseller vardı her birinin üzerinde isimleri yazardı..
Her birinin çekmecesi ve dolabı her birinin üzerinde yien ismi yazan su bardağı..

Kızların bardakları pembe ile lila,erkeklerin mavi ile sarı..

Okul yılı başladı!..


tamamını gör
PAYLAŞ:

Kargo Mutluluk Getirdi


Blog dünyasında olmanın güzel yanlarından biri şüphesiz kurulan arkadaşlıklardır..yılalr oldu ben diyeyim beş siz deyin altı civarında bu blog alemindeyim ve daha ilk dönemlerde karşılaştığım hayatın bizleri bir şekilde tanıştırdığı arkadşlarla olan muhabbet ve ilişkilerimiz araya hayatın bizi uzaklaştırması olsa bile devam etmektedir..

Hani eski bir dostum o dersiniz ya yüreğinizi zamanında ısıtmış ve yüreğinize dokunmul biri için..işte Eren hanım öyle bir insan..

Şablon tasarımı vesilesiyle tanışmış olduğum Eren hanımla da (Okuma Günlüğüm) işte böyle bir ilişkimiz var.En son bloğunda yayınladığı kitap etkinliği vesileysiyle tekrar iletişime geçtik ve sonuç yine güzelliklerle bitti..

Etkinliği kazanamadım ama çok güzel bir paketle ve kocaman bir mutlulukla doldu masamız,ellerimiz ve kalplerimiz..

Çocuklar çok mutlu oldu her zamanki gibi..
Hangisi bana?..deyip durdular..
Paketi açmamla masaçantalar sticker'lar çaylar takılar,kartlar güzel bir kitap ve daha nice güzelliklerle doldu....
Herşey için tekrar teşekkür ederim..
İyi ki varsın..iyi ki buralardayız sevgili Eren..

Yaşam sevinci verdin :)


tamamını gör
PAYLAŞ:

Haline Şükret


Uçaktan iner inmez insanların hemen yapmak istediği şeyler arasından biri tuvalet ihtiyacını gidermektir şüphesiz.

Bir uçuş sonrası yine böyle kalabalık bir kuyruğun arkasında büyük kızımla sıra tutmuş beklerken bizim arkamızda yirmili yaşlarda tekerlekli sandalyede oturan genç bir adam ve annesi belirdi.

Annenin yüzündeki yorgunluk gözden kaçmıyordu dolayısıyla benim önümdeki bayan ve biz sıramızı bu anneye verdik.

Sadece bir tane tuvalet vardı kadın erkek olarak da kullanılıyordu,havaalanı küçüktü sadece yaz mevsimlerinde kalabalıktı ve anlaşılan bir tuvalet yeterliydi.

Genç adamın annesi evvela tekerlekli sandalyeyi tuvalete doğru yürüttü ardından da oğlunu sandalyeden kaldırmaya çalıştı,uzun boylu bir gençti tahminen 1.80 boyunda ve o daracık tuvalete girmesi için sandalyeden mutlaka kalkması gerekiyordu.

Annesi evvela kolunu omuzuna attı genç adam duvara tutunarak annesine destek olmaya çalıştı ama duvarlar komple fayansla döşeliydi tutnamıyordu alan da çok dardı düşecek gibi oldu bi kaç kez konuşması da net değildi arada bir bağırıyordu itiraz ediyor karşı çıkıyordu annesine.

Kaldırma eylemi bir kaç kez gerçekleşti ama başarısızdı,genç adam bir türlü ayağa kalkamıyorum tam kalkacakken de tekrar sandalyeye çöküyordu.

Anneye yardım etme teklifinde bulunduk ama genç adam yine bağırmaya başladı bu teklifi reddetti hem de şiddetli bir reddetmeydi bu asla kabul etmedi.

Nice çabalar sonucu anne oğlunu tuvalete sokup kapıyı kapattı.

Geride ve kapının önünde duran biz hepimiz bu manzara karşısında küçük dilimizi yuttuk.İster istemez içeride devam eden zorluğun sesleri boğuk bir şekilde bile olsa dişarıya taşıyordu..
Biz sesleri işitirken ve daha önce yaşanan manzara sonucu hala birbirimize konuşmadan bakıyorduk.

Çünkü bizim çocuklarımızı tuvalete sokma süresi en fazla on dakikamızı alabilirdi ancak ve bizim çocuklarımız sağlıklıydı.

Çünkü biz bunun için hiç bir zaman şükretmemiştik hatta aklımzıa bile böyle bir şeye şükrtemek gelmemiş bile olabilirdi.

Çünkü biz bir çok nimetin içinde olup bunları fark etmeyenlerdik..

Tuvalet kuyruğunda bulunan herkes ama herkes sırayı bozup daire şeklinde toplandı farkında olmadan ve birbirimize bakarak çoğumuzun ağzından aynı cümle döküldü..

Şükredeceğimiz ne kadar çok şey var Ya Rabbi ....


tamamını gör
PAYLAŞ:

Yaş Maya İle Neler Yapılır?


Mutfaklarda hazineler var!..
Pek tanıdık pek çok kullanılmış hazinelerdir bunlar ama sanki bu hazineleri zamanla unutmaya başladık diye düşünüyorum ne dersiniz?

Örneğin yaş maya.

İnstant maya yani çabuk çözülür olanı çıkalı daha pratik kullanımı ve sonuç vermesi sebebiyle yaş mayayı daha az  tercih eder olduk.

Maya bunu hak etmedi biliyorum ama herşey daha hızlı olmal ısonuca daha çabuk ulaşmalıyız diye düşünerek yaşamaya alıştık yine de birazcık taze mayanın işlevi ve kullanımı hakkında bilgi vermekte fayda var.

Dolabımızda mutlaka olması gereken bu muhteşem nimetsiz şahsen mutfağımı düşünemiyorum,evet tabii ki instant mayayı ben de kullanıyorum ama sadece taze yani yaş maya bulamadığım zamanlarda.

Çünkü yaş maya dediğin hem damağımıza hem sağlığımıza ciddi oranda katkılarda bulunuyor,önemli ve çağımızın ihtiyacı olduğu katkılar.


Yaş Maya buzluk katında tutulduğu zaman bir kenarını açıp hafif ıslattıktan sonra yüze sürülünce hem yüzü bebek cildi gibi pürüzsüz yapıyor hem de hafif bir beyazlık katıyor bunun yanısıra siyah noktalar veya ciltteki lekeleri de ciddi oranda kapatıyor,doğal fondöten gibi.
Aşırı sürmeden denemenizi öneririm,bu muhteşem bir şey!

Yaş Maya her sabah bir tatlı kaşığı miktarınca su ile açılıp içildiğinde vucüda içerdiği proteinler ve bulunmaz besleyiciler sayesinde muthiş bir enerji kaynağı oluyor,güce güç katıp kendinizi kesinlikle daha enerjik hissetmenize yardımcı oluyor.

Yaş Maya yemekten önce sıvılaştırıp tüketilise daha az yemek yemenize,yemekten sonra tüketilirse kilo almanıza katkıda bulunur.

Yaş Maya sıvılaştırılıp saç diplerine sürüldüğü takdirde saça yoğun bakım yapabilir saçı güçlendirir ve tabii ki besler.

Oldukça etkileyici değil mi?

Yaş maya ile ilgili bizzat deneyimlediklerimi paylaşarak tekrar bu güzel nimeti aktif olarak kullanmamıza ve kendisinden faydanlanmamıza vesile olmak istedim..

Bir de siz deneyin,sonuçlar sizi kesinlikle şaşırtacak eminim.
Mesela burada gençleştiren güzel bir maya maskesi tarifi var,denemeye değer.

Yaş maya ile ilgili farklı kullanım deneyiminiz varsa ve benimle paylaşırsanız ne mutlu bana,yorum olarak onları da ekler misiniz acaba?tamamını gör
PAYLAŞ:

Google Adsense Reklamlarını Sevmeme NedenlerimHer blog sahibi bloguna verdiği emeğinin karşılığını zaman içinde almayı ister.Çoğu da bu karşılığın para olmasını ümit eder hatta sadece blogdan para kazanmak veya blogdan gelir elde etmek amacıyla açılmış sayısız bloglar vardır,biz bunlardan değiliz.

Bizim bloglarımız blog sayesinde tanıstığımız insanlarla iletişim halinde olmayı,dünyanın birç ok yerinde olan insanlarla diyalog kurmayı ve dahası gerçekten paylaşmak istediklerimiz olduğu için varlar.

Elbette blogdan bir gelir etmek ekmeğimize yağ sürmek kadar güzel,akla ilk gelen reklam alma ve reklam yayınlama seçeneklerinden biri ise şühpesiz Google Adsense'tir.

Dünya çapında yüzbinlerce blog üzerinden reklam yayınlayan ve yine yüzbnlerce firma ile işbirliği içinde olan Adsense için başvuruda bulunmadan evvel bunun pek iyi bir fikir olmadığını size söylemek isterim.

Çünkü Adsense reklamlarını blogunuzda yayınlayarak blog zamanla sizin yönetiminizden çıkmaya başlıyor,nasıl mı?

Google Adsense yayıncısı olduğunuzda:


 • Bol trafik elde etmek için sizi pek ifade etmeyen ama çoğunluğun talep ettiği türden yayınlar yapmak zorunda kalıyorsunuz.
 • Günlük olarak belirli bir ziyaretçiyi blogunuza çekmek zorunda kalıyorsunuz.
 • Ziyaretçi toplamak için bir çok sosyal medya platformlarında da hesaplar açmak çevreler oluşturmak zorunda kaldığınız için internette uzun zaman geçirmek zorunda kalıyorsunuz.
 • Blogunuzda yayınladığınız reklamların sözleşmesinde yer alan kurallara bizzat uymak zorunda kalıyorsunuz,uymadığınız takdirde reklam yayıncısı olmaktan çıkmakla beraber o güne dek elde ettiğiniz para miktarını da..kaybediyorsunuz.
 • Reklamlardan elde ettiğiniz parayı istediğiniz zaman çekemiyor belirli bir miktara ulaşmayı beklemek zorunda kalıyorsunuz (minimum ödeme 100 Dolardır).
 • Reklamlar tıklandıkça elde edilen gelir miktarı bulunduğunuz ülkeye yayınladığınız konuların türüne hatta blogu yazdığınız dile bağlı olduğundan gelirinizin düşük olma ihtimali çok yüksek.
 • Özetle blogda Adsense reklamları yayınlamnın zamanla başka birinin kurallarına göre blog yazmanın ta kendisi olduğunu anlayacaksınız.
 • Blog sizin istediğiniz gibi değil başka birinin (Google'ın) istediği gibi olmaya başladığını anlıyorsunuz.


Google Adsense'e başvurmadan evvel göz önünde bulundurmanız gereken bir kaç faktör daha;


Google Adsense yayıncısı olduğunuzda:

 • Sizi severek takip edenlerden blogdaki reklamlardan dolayı huzursuz olduklarını işitebilirsiz.
 • Blogdaki reklamlar sayesinde tıklanan her reklamın ayrı bir sayfada açılması sebebiyle ziyaretçi kaybedebilirsiniz.
 • Ek olarak blogunuzda yer verdiğiniz reklamların emeğinizi tam karşılamadığını göreceksiniz.
 • Ve nihayetinde sizi sürekli üretmek zorununluluğu ile karşı karşıya bıraktığı için psikolojik olarak yavaş yavaş yıprandığınızı aklınız ve fikriniz sürekli ''Nasıl bir yayın girsem/Ne yazsam?'' yönünde olduğunu göreceksiniz.

Dolayısıyla Google Adsense'e baş vurmadan evvel bu faktörleri de göz önünde bulunmakta fayda var..

Tüm bunlar blogdan gelir etme amacını hırslı bir şekilde yerine getirmeye çalışanlar için geçerlidir..akmasın ama damlasın Google'ın blogum ile ilgili ne düşündüğü beni pek de alakadar etmez blog benimdir diyenler meclisin dışında kalanlardır..


Biz bloglarımızı bize ait oldukları için bizim emeklerimizi ve hatıralarımızı barındırdıkları için seviyoruz..
tamamını gör
PAYLAŞ: